Ірен Роздобудько “Мерці”

У багатих — свої проблеми. Але саме тут варто бути надзвичайно пильним, адже далеко не завжди йдеться про те, в яку сукню вбратись чи до якого ресторану на вечерю сходити. Інколи життя “небожителів”

17 января 2006, 10:55

У багатих — свої проблеми. Але саме тут варто бути надзвичайно пильним, адже далеко не завжди йдеться про те, в яку сукню вбратись чи до якого ресторану на вечерю сходити. Інколи життя “небожителів” перетворюється на суцільний жах, в якому немає місця справжнім почуттям.

“…Це сталося. Нарешті сталося... Тепер треба було подумати лише про одне — що робити з тілом. Іншого виходу не залишалося: його необхідно розчленувати”. Якщо ви думаєте, що це фрагмент розв'язки чи, бодай, кульмінації — мушу вас засмутити. Це — найперші рядки “Мерців” Ірен Роздобудько, дворазової переможниці всеукраїнського літературного конкурсу “Коронація слова” у 2000 і 2004 роках. Автор не дає читачеві часу для роздумів, вона одразу занурює його з головою у самісінький вир подій.

Маленька Віра мешкає в чи не найпрестижнішому районі Києва завдяки тому, що її мати працює там двірничкою. Проте картини нещасливого дитинства лишаються далеко позаду, адже тепер пані Віра — відома журналістка, успішна бізнес-леді, яка на початку оповіді починає працювати на новому місці. Співробітників справжньою “командою” назвати важко. Як на будь-якій роботі, особливо в жіночому колективі, плетуться інтриги, майже всі один одного хоч трошки, але ненавидять. Але щось у цих стосунках не так — це не звичні чвари, тут приховано щось важливіше. Такі прикрощі можуть стати проблемою будь для кого, але не для Віри. І не з такими справу мали. Проте… Дивні речі починають відбуватись чи не з найпершого робочого дня.

Помирає Аліна — “смаглява Барбі”. І це лише перша смерть у ланцюзі загадкових подій. За кілька днів начебто через передозування наркотиків йде з життя “нервова красуня з ознаками стервозності” Ярослава. Згодом жахливою смертю помирає Заріна — “мовчазна інтелігентна провінціалка”. Тепер в офісі лишається троє: жінкоподібний секретар-референт Володимир, розкішна красуня-начальниця Ліліана Поволоцька  і, власне, Віра. Постає питання — хто стане наступною жертвою?

Щоб вижити серед цього страхіття, Віра повинна знайти психіатра. Він ще в дитинстві допомагав вивести її з критичного стану і встановити певні факти власної біографії. Тепер ці факти допоможуть розкрити злочини і врятувати власне життя. Сказати, що вони виявились просто приголомшливими — нічого не сказати.  Проте, як і в добрій казці, все закінчиться добре. Головне, що треба пам'ятати в житті — любов врятує світ. Інколи, можливо, і твоє життя.

“Мерці” занадто добре написані для того, щоб назвати книгу просто детективом, проте й визначення психологічного трилера звучатиме штучно натягнутим. Ліпшої  золотої середини цих двох жанрів годі й шукати.

Ірен Роздобудько напрочуд талановита й розумна письменниця. І ще вона має те, чого бракує багатьом сучасним письменникам — вона поважає свого читача. Адже “служіння слову” вимагає повної самовіддачі. Мабуть, саме тому читати її тексти так приємно. До речі, e-Motion запрошує вас прочитати ексклюзивне інтерв’ю з письменницею. Буде цікаво.

Олена Синицька

Книгу було люб’язно надано видавництвом “Кальварія

Подписывайся на наш Facebook и будь в курсе всех самых интересных и актуальных новостей!


Комментарии

символов 999

Loading...

информация