Юрій Покальчук. Бесіди з надзвичайним письменником, першокласним перекладачем і цікавезним чоловіком. Глава VIII.

8. Із ким асоціюється Україна за кордоном? Ви багато їздили, багато бачили. З якими постатями асоціюється Україна за кордоном? Чи взагалі про Україну не знають? — Ну, тепер уже асоціюється. В

11 октября 2005, 18:35
8. Із ким асоціюється Україна за кордоном?
Ви багато їздили, багато бачили. З якими постатями асоціюється Україна за кордоном? Чи взагалі про Україну не знають?
— Ну, тепер уже асоціюється. В першу чергу, з Ющенком і Тимошенко.
Ну, а до помаранчевої революції?
— Тільки із Кличками і Шевченком. Я досить багато жив у Франції, писав статті до французької газети Liberación. І писав про Україну також.
Але треба зрозуміти таку річ. Англія, Франція, Іспанія — це колишні імперії. І англійські королівські династії були досить близько поріднені з російськими. Це по-перше. По-друге, російська аристократія з великими грішми після Жовтневої революції куди направилася? У Францію, Америку і так далі. І перед Другою світовою війною в цих країнах були величезні і досить впливові осередки українсько-російської культури. Тому за кордоном виникають асоціації із росіянами, навіть коли йдеться про українців.
А помаранчева революція дозволила подивитися на Україну не крізь призму Росії. За кордоном вийшло чотири романи про ці події. У мене наразі  на столі лежить детективний  роман “Вбити Ющенка” такого серійного французького письменника, як усі ті донцови, марініни, але головне те, що роман пішов — на нього був попит. Інші три книжки були набагато кращі, професійніші, позитивніші.
У впливових газетах (Figaro, Le Monde) з’являються статті та інтерв’ю з Юлією Тимошенко. Абсолютно об’єктивні та виважені коментарі подаються. Юлія Володимирівна, як завжди, точна, красива, елегантна, спокійна. У журналі Elle — теж стаття про Юлію Тимошенко. До речі, у рейтингу найвпливовіших жінок вона на третьому місці. На першому — Кондоліза Райс, на другому — віце-прем’єрка Китаю.
Юлія Тимошенко — феноменальна жінка. Можна по-різному до неї ставитися як до політика та урядовця, але жінка вона незвичайна.
— Так. Вона абсолютно феноменальна жінка. І Ющенко, треба сказати, теж гарно показав себе. Скрізь були відгуки позитивні. У Франції дійсно пішла мода на зачіски а’ля Юля — коса, заплетена наче соняшник. Вона підкорила Європу манерами, стилем, жіночністю. Я повернувся із Парижа позавчора, тому кажу, що там було, що я бачив.
Я колись писав статтю у Франції “Люди із невидимої країни”. Тобто я сам — з невидимої країни. А зараз Україна стала видимою.
9. Популяризація українських книжок. Що для цього треба зробити.

Подписывайся на наш Facebook и будь в курсе всех самых интересных и актуальных новостей!


Комментарии

символов 999

Новости партнёров

Loading...