4-10 грудня: концертний тур ''Не Будь Байдужим!''

У період з 4 до 10 грудня відбудеться третій етап громадської акції «Не будь байдужим!». Протягом тижня акція, що проходить під гаслом «Ні – Малоросії, зробимо країну Україною!», подорожуватиме по

29 ноября 2005, 16:54

У період з 4 до 10 грудня відбудеться третій етап громадської акції «Не будь байдужим!». Протягом тижня акція, що проходить під гаслом «Ні – Малоросії, зробимо країну Україною!», подорожуватиме по містах Центральної України: Лубни – 4 грудня, Сміла – 5 грудня, Біла Церква – 6 грудня, Фастів – 7 грудня, Умань – 9 грудня, Бердичів – 10 грудня. Акція організована групою провідних українських артистів  та їхніх друзів, серед них – Сашко Положинський («Тартак»), Сергій Присяжний («Мотор’ролла») та Валерій Умрихін. В акції візьмуть участь відомі українські гурти: «Тартак», «Мотор’ролла», «Флайза», «От вінта», «Скай», «Гуляйгород», а також відомі виконавці на старосвітських інструментах  Володимир Кушпет та Сергій Захарець. Ведучими дійства будуть Сашко Положинський та Валерій Умрихін. Вдень, за кілька годин до проведення акції, відбуватимуться зустрічі співорганізаторів з місцевою молоддю та студентством, на яких йтиметься про роль кожної людини в подоланні малоросійства в Україні.

Головна мета акції – переконати українців, що ніхто, крім них самих, не  зможе збудувати Україну – державу європейських цінностей, де кожен громадянин почуватиметься вільною людиною, де гідно лунатиме українська мова. На думку організаторів, українці повинні зробити рішучий вибір на користь української мови та культури, відкинувши раз і назавжди насаджуваний століттями комплекс малоросійства, усвідомити, що тільки  українська Україна зможе бути самодостатньою складовою європейської цивілізації, цивілізованою країною, в якій кожна людина зможе знайти своє гідне місце.

Для проведення акції «Не будь байдужим!» організатори свідомо обирають маленькі міста України, бо вважають, що саме звідти починається формування європейської України. Перша акція «Не будь байдужим!» відбулася 11 вересня 2005 р. у Костополі Рівненської області, 22 жовтня в Яготині відбулася друга акція, котра зібрала учасників з усієї Лівобережної України.

Під час проведення акції організатори звертають увагу учасників на  очевидні витоки проблем сьогоднішнього українського суспільства. Адже за століття колоніального становища часів Російської імперії та СРСР багато українців утратили впевненість у собі, сьогодні вони нехтують рідною мовою, не знають своєї справжньої історії, почуваються розгубленими і зневіреними. Втративши національну гідність, багато українців так і залишилися малоросами – незалежно від їхнього майнового чи соціального статусу – людьми, які українське сприймають як менш вартісне, соромляться бути українцями, а свою меншовартість сприймають як норму. Навіть більше: багато хто з них агресивно-зневажливо ставиться до всього українського, до тих, хто не боїться і не соромиться бути українцем. Через таку малоросійську свідомість значної частини суспільства українці – єдині серед європейських народів - так і не стали господарями у своїй країні.

Організатори акції пропонують українцям відкинути сумний і трагічний досвід минулих століть, позбутися малоросійства, зробити свій вибір на користь української мови, європейських цінностей. Сьогодні кожен українець повинен нарешті відчути себе громадянином і усвідомити свою особисту відповідальність за майбутнє України. І лише активна громадянська позиція кожного, повага до себе і своїх співгромадян може принести нам краще життя.

Акція є відкритою до співпраці з усіма, хто переживає за нашу країну, за майбутнє своїх дітей, і організатори радо зустрінуть допомогу і сприяння усіх небайдужих.

Графік третього етапу акції «Не будь байдужим!»:

04.12 – м. Лубни Полтавської області

05.12 – м. Сміла Черкаської області

06.12 – м. Біла Церква Київської області

07.12 – м. Фастів Київської області

09.12 – м. Умань Черкаської області

10.12 – м. Бердичів Житомирської області

Програма акції:

15:00 – Зустріч співорганізаторів акції Сашка Положинського, Валерія Умрихіна, Сергія Присяжного з молоддю та студентством.

18:00 – Початок акції:

Виступають гурти «Скай», «Гуляйгород», «От Вінта», «Флайза», «Мотор’рола», «Тартак», Володимир Кушпет (старосвітська ліра), Сергій Захарець (старосвітська бандура).

Ведучі: Сашко Положинський та Валерій Умрихін. 

«Не будь байдужим!» – акція неполітична, не рекламна, не фінансується жодною політичною партією, фондом чи організацією. Її проведення – це добра воля та ентузіазм небайдужих людей: артистів, музикантів, друзів, однодумців. Організатори хочуть у безпосередньому спілкуванні відомих артистів та простих мешканців невеликих міст України нагадати кожному українцю, що майбутнє його країни – в його руках і лише від нього залежатиме, яким буде його життя і якою, зрештою, буде країна.

Лариса Мальцева, за матеріалами http://uaformat.com/

Подписывайся на наш Facebook и будь в курсе всех самых интересных и актуальных новостей!

Читай также

30 июля 2007, 10:57
26 июля 2007, 10:10

Комментарии (1)

символов 999

Loading...

информация