Грай, Скрипка, грай!

Гурт "Воплі Відоплясова", від якого давно не було чути чогось свіженького, зняв нове відео. Це кліп на пісню "Катерина", яка увійде до майбутнього альбому команди - "Були

7 марта 2006, 21:04

Гурт "Воплі Відоплясова", від якого давно не було чути чогось свіженького, зняв нове відео. Це кліп на пісню "Катерина", яка увійде до майбутнього альбому команди - "Були деньки".

Презентація відео відбулася 22 лютого у київському військовому училищі ім. Івана Богуна. Місце події було обрано не випадково, бо кліп тісно пов'язаний з військовою тематикою, а саме з подіями громадянської війни в Україні в 1917-1921 роках. Але появу цього відео лідер "ВВ" Олег Скрипка вважає надбанням перш за все сучасної культури.

"Ми втомилися, що нас сприймають як діячів естради чи шоу-бізнесу. Досить вже займатися бізнесом та танцями-шманцями. Ми будемо створювати сучасну культуру. А для цього ми повинні знати, що було на початку 20-го століття, - розповів Олег. - Цей кліп - експеримент, і ми сподіваємось він матиме культурний резонанс".

Міні-фільм "Катерина" - перша спроба зробити історичну реконструкцію та відобразити події в Україні часів громадянської війни. У кліпі "вевешники" грають вояків армії УНР та вдягнені у форму одної з найбільш легендарних її частин - І-го кінного полку Чорних Запорожців. В кадрі вони, як і належить воякам, гарцюють на конях та мужньо б'ються з ворогами.

Відео знято на кіноплівку 16 мм. Сценаристом та режисером виступив Олег Скрипка, а допомагав йому в цій справі Роман Бондарчук. Також в складі робочої групи над кліпом працювали знавці тієї історичної епохи - військовий історик Ярослав Тинченко, спеціалісти з історичної реконструкції, кобзар Тарас Компаніченко та інші.

Кліп вже можна побачити на вітчизняних телеканалах.

Крім того, Скрипка спробує себе у незвичному амплуа ведучого на радіо. Відтепер щотижня на всеукраїнській радіостанції MusicРадіо виходитиме концептуальна програма за його участю під назвою "Країна Мрій". Мета цього проекту - підтримка розвитку етнічної та фольклорної музики в Україні. Даний проект є унікальним у тому, що він цілком спеціалізований для популяризації національних традицій у FM радіопросторі.

Перший випуск програми "Країна Мрій" пролунав у ефірі  MusicРадіо 5 лютого. З цього дня і  щонеділі з 10.00 до 16.00 на хвилях радіостанції лунатимуть найкращі добірки українських та світових виконавців етнічної музики з власної фонотеки соліста "Воплів Відоплясова". Олег не тільки запропонує слухачам найякісніші взірці етнічних творів, а й розповість маловідомі факти з життя музикантів, чиї твори лунатимуть у ефірі, та історії виникнення різноманітних напрямків у фольклорі країн світу.

a-mol, за матеріалами прес-служб

Подписывайся на наш Facebook и будь в курсе всех самых интересных и актуальных новостей!

Читай также

30 июля 2007, 10:57
26 июля 2007, 10:10

Комментарии (1)

символов 999
  • Tana 18 лет назад

    За етнику! За "Країну мрій"! Не пафосний, а патріотичний проект, коли стає модним носити вишиванку, співати народну пісню тощо

    Прокомментировать Мне нравится
  • Tana 18 лет назад

    За етнику! За "Країну мрій"! Не пафосний, а патріотичний проект, коли стає модним носити вишиванку, співати народну пісню тощо

    Прокомментировать Мне нравится

Loading...

информация