Ти українець? Будь ним! „Етнореволюция”, 27 квітня,14.00

Київський національний економічний університет ім. Вадима ГетьманаЦентр культури і мистецтв27 квітня 2006 р. 14:00 Запрошуємо на фестиваль традиційної  української культури в рамках святкування

25 апреля 2006, 16:52

Київський національний економічний університет

ім. Вадима Гетьмана

Центр культури і мистецтв

27 квітня 2006 р. 14:00

Запрошуємо на фестиваль традиційної  української культури в рамках святкування

100-річчя КНЕУ

ЕТНОЕВОЛЮЦІЯ

Вдень просто неба

з 14:00

В усіх народів світу існує повір’я,  що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, народжуються діти що стають вовкулаками.

Вовкулака – це завжди чимось не задоволений чоловік; який  в день святого Юрія перекидається вовком, бігає разом з іншими звірами по лісі й має лише опасок на своїй довгій кудлатій шиї. А  в день зимового Миколи він знову перекидається чоловіком. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає.

Обгрунтування та концепція:

Всім нам, хоч інколи, але доводилось брати участь в народних обрядах, звичаях, незалежно від того, чим ми займаємось, якою культурою цікавимось, яку віру сповідуємо, прагнемо ми того чи ні. Тому що без таких подій в житті людини,   як  народження, хрестини, весілля,  похорон, а в громадському житті – як гуртова праця, свята, дозвілля, життя не існує.

Кожен народ має свою традиційну культуру, яка формувалась віками, і є великим незбагненним духовним скарбом, без якого неможливий природній розвиток особистості. 

Для кожної сучасної прогресивної молодої людини, українця, що шанує себе і шанує інших, не припустимо не знати культури свого народу. І якщо твій закордонний колега запитає тебе про твій народ, його традиції, чи зможеш ти сказати щось більше за «Вєрку Сердючку»,  «шаровари» та «дикі танці» 

На жаль, в багатьох з нас сформувався погляд на традиційну народну культуру, як на самодіяльну, штучну культуру, нав’язану нам системою, від якої ми ніяк не можемо позбутись і до сьогодні, постійно чуємо її по радіо, бачимо по ТВ. І на сьогодні держава підтримує цю псевдокультуру, що не сприймається ніде в світі. А народ, який постійно зомбували, розстрілювали, катували, морили голодом, саджали до Сибірів, Соловків, нищили в концтаборах, приймає цю так звану культуру, єдина мета якої, деградація, а зрештою знищення нації.

Хочемо нагадати слова українського філософа Григорія Сковороди «…Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним… Чи ти лях? Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно що чисто, природно, що не є підробкою, не   перемішано з чужим по роду…»

Наш фестиваль призначений саме для того, щоб ми не ставали вовкулаками, щоб хоч невеличка частинка аудиторії, в першу чергу рушійна сила - студентство, яке відвідає цей фестиваль, доторкнулась до культурного, тисячолітнього надбання нашого народу, збагатилася ним, просто використала в своєму житті.

Людина вважається по-справжньому  інтелігентною та  освіченою, коли вона звертається до свого справжнього коріння. Ти українець? Будь ним!

Основна концепція фестивалю:

Музичне фольклорне дійство у вигляді свята, виставки народних промислів (вишивка, гончарство, різьблення тощо), вуличного гуляння, концерту, в якому приймають участь найкращі фольклорні та world music гурти, театри України до 100-річчя заснування КНЕУ.

Структура та програма фестивалю:

1. Виставка народних традиційних промислів, виробів з дерева, металу, шкіри, соломи, вишиванок (сорочок, рушників, серветок, картин та ін.).

2. Вуличні народні гуляння (танці, ігри, весняні хороводи, вуличні театри, наприклад, театр "Дах" з модерною виставою, в якій  використано традиційні елементи: музика, одяг та ін.), народна кухня: вареники, млинці, куліш, каші, узвар та ін.

3.  Прес-конференція до фестивалю на тему популяризації та важливості традиційної народної культури з обов’язковою присутністю засобів масової інформації. Планується запросити Н.Матвієнко, П. Гончар (директор музею І.Гончара) Співачку «Росаву»,  П. Нечитайла (ведучого програми "Варган",  радіо Київ) С.Харчука (співвласника організації "Спортивні та культурні ініціативи", продюсера), Л. Саніна (кінорежисера, фольклориста, лірника), О.Євтушенка (музичного критика, музикознавця), С. Архипчука (режисера театру "Мушля", засновника та директора фестивалю "Мазепа фест"), О. Михайлюк (Засновника та директора фестивалю "Шешори"), І. Мельника (Голову правління фірми "UKRmusic"), К. Стиценка (Музикознавця, скрипаля), „Росави” співачки, В. Голосняка (режисера, засновника та директора фестивалю «Ростоки»), В.Троїцького (директора ЦСМ "Дах"), М.Хая (музикознавця, фольклориста, лірника), І. Синельникова (Керівника фольклорного гурту "Кралиця", фольклориста, ), І.Фетисова (Голову Всеукраїнської асоціації молодих дослідників фольклору, керівника гурту "Божичі") А.Іваницького (академіка ІМФЕ, музикознавця, фольклориста), Т.Компаніченка (народного філософа, фольклориста, кобзаря та лірника).

4. Концертна програма, яка поділяється на денну та вечірню. Денна програма розпочинається біля входу в ЦКМ КНЕУ на імпровізованій сцені виступами фольклорних ансамблів та переноситься на основну сцену (16:00-19:00); вечірня програма проходитиме на основній сцені (19:00-22:00), на яку після урочистої частини буде запрошено ініціаторів та організаторів фестивалю.

Плани на перспективу:

Щорічний всеукраїнський фестиваль в ЦКМ КНЕУ. Випуск та розповсюдження компакт-дисків із записами запрошених на фестиваль гуртів серед молоді та студентства. Проведення святкових концертів, вечорів та вечорниць на сцені ЦКМ КНЕУ.

Створення проекту та бази для проведення наступних фестивалів, в іншими навчальними закладах України з метою популяризації традиційної української народної культури серед молоді та студентства.

Планується запросити такі ансамблі:

Вечірня програма: «Карпатіяни», «Пропала Грамота»,

«Самі свої», «Оркестр Янки Козир», «Вогнесміх», «Хо!», «Росава» Київ

«Ілона Опікула»  Івано-Франківськ

«Очеретяній кіт» Вінниця

Денна програма:

"Божичі" "Гуляйгород" "Кралиця” "Володар"" Лукині роси"

Кобзар та лірник «Тарас Компаніченко» Казкар-лірник гурту «Вій» «Сашко»

Подписывайся на наш Facebook и будь в курсе всех самых интересных и актуальных новостей!


Комментарии

символов 999

Loading...

информация