Ольга Герасим’юк: не пером єдиним

Деякі колеги називають її успішним професіоналом, ледь не геніальним продюсером, зачинателем соціальної української журналістики, інші послуговуються словосполученнями “істеричка” та “народна

Деякі колеги називають її успішним професіоналом, ледь не геніальним продюсером, зачинателем соціальної української журналістики, інші послуговуються словосполученнями “істеричка” та “народна плакальниця”. Треті наголошують на відсутності аргументів та непрозорості в прийнятих нею рішеннях. Але обличчя ведучої сентиментальних мильних ток-шоу – це лише часточка Ольги Герасим’юк.

Щодня мільйонні аудиторії споживають інформаційний продукт, не замислюючись над тим, що його виробляють сотні “позакадрових” журналістів. Зірками ефіру стають лише одиниці, але й з-поміж цих “обраних” не всі здобувають народну славу. Її не визначають дипломами, не вимірюють науковими ступенями та й навіть грошовим еквівалентом, проте коли людина отримує листи з позначкою “Президенту України та Ользі Герасим’юк” – це таки означає, що слава “постукала до неї у двері”.

У двері самої слави Ольга почала стукати вже у сімнадцять. Тоді за рекомендацією редакції газети “Комсомольское знамя” молода пирятинська дівчина вступила на факультет журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Свій шанс вона не проґавила: закінчила престижний ВНЗ із червоним дипломом, згодом працювала в газетах “Коза”, “Независимость”, журналі “Людина і світ”, в УНІАНі.

Підкоривши висоти пресової журналістики, Ольга проявила себе на телебаченні. Саме за телевізійні проекти на каналі “1+1” вона отримала престижні зарубіжні та українські нагороди: Гран-прі міжнародного фестивалю “Екоефір-99”, премію “Всенародне визнання” за кращу авторську програму року (2000), звання “Найкращий журналіст 1999 року” від фонду “Український вимір”.

Любов масової аудиторії до Ольги Герасим’юк постала разом із програмою “Без табу” – це був відчутний удар по рейтингам мексиканських серіалів. Інтелектуальна вартість телепроекту є дуже сумнівною, попри це, симпатії публіки не меншають. Сама авторка спокійно реагує на критику, мовляв, скільки прихильників – стільки й тих, хто не сприймає її творчість як якісну журналістику. Та, на думку Герасим’юк, “Без табу” вже стала окремим соціальним інститутом, якого потребує український глядач.

У 2005 році Герасим’юк стала генеральним продюсером каналу “1+1” і відкрито заявила про себе у вітчизняній політичній журналістиці. Разом із В’ячеславом Піховшеком створила телевізійний прес-клуб “Іду на Ви”. Довкола нового рейтингового проекту одразу виникло безліч чуток: ніби-то його прихована мета – “відмити” заплямовану репутацію Піховшека. Водночас на каналі виникає ще дві точки конфлікту. По-перше, неаргументоване закриття популярної передачі “Подвійний доказ”. По-друге, запрошення до команди ТСН колишнього працівника СБУ. Якою мірою ці факти пов’язані з персоною Ольги Володимирівни – можна лише здогадуватися.

За своєю природою журналістика виявилась недалекою від політики: тепер Герасим’юк – депутат Верховної Ради України за списками НСНУ. Наскільки успішним буде нове амплуа пані Ольги в контексті загальнонаціонального політичного реаліті-шоу – визначатиме знову ж таки український глядач, щоправда, на цей раз – у якості виборця.

Ірина Гук, Альона Прокопова

Подписывайся на наш telegram и будь в курсе всех самых интересных и актуальных новостей!

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Поделись в социальных сетях

Теги

Читай также


Новости партнёров


Комментарии

символов 999

Новости партнёров

Новости tochka.net

Новости партнёров

Loading...

Еще на tochka.net